W 25 puzzli dookoła zwierzęcego świata

Małgosi, jako wytrawnej puzzlomaniaczce, nie jest już tak łatwo dogodzić – robi się coraz bardziej wybredna i chwile, że od jakichś puzzli wprost nie daje się oderwać, nie są wcale częste (a jej domowe fascynacje, m.in. CzuCzu i Trefl, umieszczają poprzeczkę wysoko). Jednak do puzzli MUDPUPPY JUMBO “Zwierzęta świata” zapałała miłością od pierwszego wejrzenia i już na spotkaniu Klubu Mam Ekspertek musiała je ułożyć! Mudpuppy jako firma produkująca wysokiej klasy układanki jest nam znana już od dawna – prawie rok temu M. dostała w prezencie Puzzle “Pociąg” (to były jej pierwsze puzzle w ogóle) i dotąd sprawują się świetnie. Ale puzzle jumbo – to zupełnie inny poziom. M. rośnie i wymagania też.

Czy sprawia to tematyka (M. uwielbia zwierzątka wszelakie), czy piękna kolorowa grafika, czy solidne wykonanie – faktem jest, że M. układa puzzle codziennie – kilka razy dziennie, sprawiając, że musimy uprawiać regularne skoki przez płotki – układanka po rozłożeniu jest naprawdę sporych rozmiarów (wymiary pojedynczego puzzla: ok. 11×11 cm, wymiary całości: 56 x 56 cm).

Mimo że śliczne i zrobione starannie, puzzle to jednak… tylko puzzle, a o szczególnych walorach akurat tej układanki – tym razem z punktu widzenia rodzica – świadczy coś innego, a mianowicie ich treść edukacyjna: na 25 puzzlach zmieściło się aż 35 zwierzątek z najróżniejszych regionów kuli ziemskiej! Zabawa układanką stanowi więc istną zoologiczną podróż dookoła świata. Dopasowywanie elementów kolorowego obrazka jest samo w sobie ogromną frajdą, jednak jeszcze większą (i bardziej satysfakcjonującą dla malucha) jest poznawanie nowych zwierzątek (nasz słownik wzbogacił się o flaminga i misia polarnego), rozpoznawanie ich po fragmentach oraz nazywanie części ciała (cytując M.: “O! Ucho słonia! Trzeba znaleźć głowę, bo słoń nie może nie mieć głowy!”; “Co tu wystaje z łosia?” Nb. “łoś” jest chyba reniferem :). Ćwiczymy więc nie tylko sprawność małych łapek i umiejętność kojarzenia elementów, lecz także – w przyjemny sposób poszerzamy wiedzę o świecie o mnóstwo nowych pojęć. Zdecydowanie – zabawka na 5+.

DSC_1838

DSC_1841

DSC_1843

DSC_1846

DSC_1859

Puzzle MUDPUPPY JUMBO “Zwierzęta świata” mieliśmy okazję przetestować w ramach Klubu Mam Ekspertek portalu Zabawkowicz.pl

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

3 thoughts on “W 25 puzzli dookoła zwierzęcego świata

  1. Pingback: Pomaluj mi świat… zwierząt! | W podróży przez życie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s