Galeria twarzy warszawskiego ZOO

Do ZOO mam stosunek ambiwalentny. Moja wolna natura nie znosi niewoli i każda jej cząstka przeciwko niej się buntuje. Z drugiej strony – co w przypadku tych już urodzonych w niewoli, które na wolności się raczej nie odnajdą? Dochodzą do tego cele edukacyjne i poznawcze – raczej (mimo najszczerszych chęci) nie mam w najbliższym czasie możliwości zabrania M. na safari i pokazania jej zwierząt w naturze… Wyrzuty sumienia ulegają złagodzeniu. Przed narodzinami M. ostatni raz w ZOO byłam w czasach swojego dzieciństwa, teraz – w niedługim czasie – jestem drugi (poprzednio w Chorzowie). Do cyrku z M. nie pójdę, nie ma mowy, ale ZOO to co innego jednak.

Wizyta w warszawskim ZOO była od dawna zaplanowana i długo – z różnych powodów – odkładana. Miała być jednak w specjalnym towarzystwie, inna nie – no i się udało! M. miała przez większość zwiedzania koleżankę, co bardzo podnosiło atrakcyjność wycieczki, bo dla dwulatka obejście całego ZOO to bardzo dużo – i kilometrów dla nóżek, i wrażeń dla główki. Nie obyło się bez nosidełka Tula, z którego poziomu jak się okazało, lepiej widać.

Poniżej zaledwie część sympatycznej “galerii twarzy” warszawskiego ZOO (spora część podczas sjesty) – na pewno za jakiś czas trzeba będzie tu wrócić.

DSC_7650

DSC_7656

DSC_7667

DSC_7672

DSC_7686

DSC_7703

DSC_7704

DSC_7705

DSC_7707

DSC_7719

DSC_7725

DSC_7734

DSC_7739

DSC_7740

DSC_7746

DSC_7750

DSC_7754

DSC_7756

DSC_7758

Warszawskie ZOO ma dużą powierzchnię – jak nie mamy nosidła czy wózka przydaje się wypożyczenie dla dziecka drewnianego wózeczka, przy czym nie do wszystkich pawilonów da się wejść z wózkiem.

ZOO ma dwa wejścia, jednak tylko przy głównym (od ul. Ratuszowej) można płacić kartą, są tam też automaty do kupna biletów; wejście od strony Mostu Gdańskiego przyjmuje jedynie gotówkę. Można też kupić bilet online. W słoneczne dni należy liczyć się z kolejkami do kasy i dużymi trudnościami ze znalezieniem miejsca do zaparkowania. Odradzamy parkowanie poza miejscami dozwolonymi (a tych jest niestety zdecydowanie za mało), może się to skończyć sporym mandatem, a Straż Miejska jest tu bardzo aktywna.

Warszawskie ZOO

czynne: 9-18
bilet normalny: 20 zł
bilet ulgowy: 15 zł
dzieci do lat 3: bezpłatnie

http://www.zoo.waw.pl/

One thought on “Galeria twarzy warszawskiego ZOO

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s