Maluch na “uniwersytecie”

Małgosia ostatnio ukochała wszelkie kolorowanki i “książeczki z zadaniami” dla maluchów. Z jednymi radzi sobie lepiej, z innymi – musi sporo poćwiczyć, koloruje oczywiście bez respektu dla linii, ale to normalne dla wieku – i te jej abstrakcje są pełne uroku. Ponieważ jednak nowym rozrywkom oddaje się z ogromną pasją, rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania. I okazało się, że w księgarniach pełno “książeczek z zadaniami” dla przedszkolaków, tymczasem dla mniejszych dzieci – oferta jest znacznie uboższa. Naszą uwagę przyciągnęła seria “Uniwersytet malucha” wydawnictwa Olesiejuk – w tej serii znajdziemy wiele ciekawych książeczek dla 2, 3, 4, 5 i 6-latka, z zadaniami dostosowanymi do wieku. Pojedyncze książeczki kosztują rozsądnie (poniżej 10 zł za jedną, można też je kupić taniej w postaci “teczki”), a zapewniają rozrywkę i naukę przez zabawę na zdecydowanie więcej niż jedno popołudnie.

W serii dla dwulatka, bo ta nas póki co dotyczy, jest 6 książeczek (mamy połowę póki co, ale dokupimy kolejne, bo seria przypadła M. do gustu):

– Zagadki dwulatka

– Świat dwulatka

– Uniwersytet dwulatka

– Malowanki dwulatka

– Wierszyki dwulatka

– Naklejkowo dwulatka

Książeczki zawierają zróżnicowane zadania (pokazywanie, wybieranie, kolorowanie, naklejanie), stymulujące rozwój różnych umiejętności. Ćwiczymy więc (tak, tak, celowo używam liczby mnogiej, bo – żeby wykonywanie tych zadań miało sens, to nie wystarczy dać “zeszytu ćwiczeń” dwulatkowi, trzeba z nim usiąść, wytłumaczyć, o co chodzi – i bawić się równie dobrze, jak on!) sprawności manualne (“narysuj linię łączącą dziewczynkę i piłkę”), poszerzamy wiedzę wiedzę o świecie (co najchętniej zje zwierzątko), uczymy się kojarzenia (pomaluj kwiatek takim samym kolorem, w jakim jest jego obwódka) oraz prawidłowych zachowań (przez jezdnię przechodzimy na zielonym świetle i za rączkę z dorosłym). Dla nas ekstra!

 

DSC_0036

DSC_0035

DSC_0034

DSC_0037

DSC_0045

DSC_0038

DSC_0039

One thought on “Maluch na “uniwersytecie”

  1. Pingback: Domowa Akademia | W podróży przez życie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s