Nosidła Toddler – Tula Baby Carriers a LennyLamb

Przez nasze ręce (a raczej plecy) przeszły dwa nosidełka ergonomiczne Toddler – Tula Baby Carriers oraz LennyLamb. Wybór nosidełek ergonomicznych nikogo, kto nas zna, nie zdziwi (a jeśli jeszcze nie wiecie, dlaczego je kochamy, zajrzyjcie tu czy tu), a nosidełka Toddler Tula i LennyLamb łączy wiele. W skrócie – są miękkie i wygodne dla dziecka oraz rodzica, wykonane z przewiewnego a jednocześnie wytrzymałego i nośnego materiału (w obu przypadkach jest to 100% bawełna). Są porządnie wykonane, Tula służy nam już kolejny rok i można śmiało powiedzieć, że jest niezniszczalna. Oba nosidła umożliwiają noszenie dziecka z przodu oraz na plecach (nie odważyłam się próbować nosić starszaka z przodu – to ciężkie doświadczenie dla kręgosłupa), zawsze przodem do rodzica.

DSC_8566

LennyLamb

dsc_7479

Tula

Co ważne przy noszeniu starszaka – są poręczne i nie zajmują dużo miejsca, łatwo je zwinąć i upchnąć w plecaku; LennyLamb ma w komplecie elegancką torbę, która umożliwia jeszcze lepsze skompresowanie nosidła, sprawiając, że szelki nie plączą się po plecaku; może też samodzielnie służyć do przenoszenia.

DSC_8517

Torba do nosidełka LennyLamb

Oba nosidełka bez problemu zmieszczą naszą wysoką trzylatkę, są więc duże, przy czym LennyLamb ma trochę dłuższy panel, przez co jego górna część wydaje się luźniejsza mimo że tak naprawdę Tula jest szersza (Tula – 45 cm wysokości i 48 cm szerokości; LennyLamb – 48 cm wysokości i 45 cm szerokości). Paradoksalnie więc Tula leży lepiej na szczuplejszym, a LennyLamb – na pulchniejszym dziecku.

DSC_8461a

Tula

DSC_8555

LennyLamb

Tula jest co nieco szybsza w zakładaniu i zdejmowaniu (ma tylko 2 miejsca regulacji pasków – na piersiach i przy pasie biodrowym); LennyLamb można za to dokładniej dopasować (paski do regulacji są w 3 punktach); ma też dodatkowe zabezpieczenie klamry przed przypadkowym odpięciem.

DSC_8522

LennyLamb ma bardziej płaskie i miękkie: pas biodrowy i osłonki na ramiona. Pas biodrowy mniej się wbija w biodra przy cięższym dziecku niż Tula, za to może lekko obcierać przy dłuższym noszeniu.

Oba nosidełka mają kapturki – osłonki przed wiatrem i zimnem, stabilizujące też główkę w czasie snu. Kapturek w LennyLamb jest grubszy i większy niż w przypadku nosidełka Tula, przez co niezbyt duża głowa M. trochę w nim “tonie”. Jest on za to w kolorze nosidła, dzięki czemu nie ściąga tak promieni słonecznych w upalny dzień, co jest dużą przewagą nad Tulowym standardowo czarnym kapturkiem. Tula ma kapturek odpinany – można więc go schować, gdy nie jest nam potrzebny (lecz też – i zgubić).

DSC_8590

LennyLamb

DSC_7603

Tula

Oba nosidełka są intuicyjne i wygodne w użyciu, zarówno dla noszącego, jak i noszonego. Myślę, że bez problemów udźwigną też sporo cięższe dziecko niż nasza M. i posłużą na długo. Jak dla mnie – nie da się powiedzieć, które z nich jest lepsze, a które gorsze – detale, którymi się różnią, sprawiają, że zaspokajają różne potrzeby i gusty.

DSC_8187

DSC_6706

DSC_8599

***

Short English version – Tula Toddler (standard collection) vs LL Ergo Toddler

I’ve been wearing inTula for ages so I’m used to it and find very comfortable. LL Ergo is similar to it but you can find some important differences.

First of all, the material used. My first impression when I took the LL Ergo (100% cotton) from a very elegant bag was: “Sooo soft!”. It’s much softer than Tula from a standard collection and fits better. Both are carefully made from best materials.

Secondly, size. LennyLamb is slightly bigger and higher (Tula – 45 cm high i 48 cm wide; LennyLamb – 48 cm high 45 cm wide) – it must be perfect for bigger and heavier children than my tall but slim 3yo (we find Tula dimensions more suitable for us).

In LennyLamb carrier the hood is bigger (perfect for older/higher children!) and you cannot untie it (and lose).

One thing I really disliked about the LL was to adjust it correctly – it took too much time due to too many straps and buckles (but as far as I know new series are much easier). Straps seem to be softer (and gentle to my delicate hips and arms) but slightly thinner than those in Tula.

I really love both of them!

2 thoughts on “Nosidła Toddler – Tula Baby Carriers a LennyLamb

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s