Jak oswoić węża?

– No przecież to jest WĄŻ! – stwierdziła Starsza M. po rozpakowaniu paczki z Pałąkiem Flexi Tiny Love. Jak się okazało – żaden pałąk, tylko  wąż, i to w dodatku charakterny.

Flexi spodobało mi się już dawno, podczas targów Kid’s Biz Fair (relacja tu), nie przypuszczałam jednak wtedy, że nie jest wcale takie łatwe w obsłudze. Podczas demonstracji panie pokazujące zalety pałąka wymachiwały nim na prawo i lewo z lekkością i gracją. Mnie się na początku wcale nie udało. Zwinięty przeze mnie wąż w kształt zbliżony do tego w instrukcji po prostu się złożył pod wpływem energicznej zabawy obu M. Praktyka czyni mistrza – i po kilku próbach udało się stworzyć stabilną konstrukcję, a wtedy mogliśmy zacząć odkrywać uroki zabawki.

Córy przepadły. Obie. Młodsza – ponieważ zabawka dostosowana do jej wieku. Starsza – zafascynowana możliwościami zmiany ustawień i tego, że w zabawkach Młodszej tyyyyyle może od niej zależeć. Największą zaletą Flexi jest bowiem wielofunkcyjność, dzięki której “wąż” prędko nie przestanie fascynować malucha (i Starszaka – jak się okazało – też!). Można go ustawiać w różnych pozycjach i w zależności od wybranego wariantu – będzie pałąkiem ze zwisającymi zabawkami, kojcem czy też… drążkiem gimnastycznym. W zakresie możliwości ograniczeniem pozostaje wyobraźnia i zdolności osoby kształtującej węża (konstrukcja musi być stabilna). Poprzyszywane do Flexi zaczepy umożliwiają doczepianie zabawek w dowolnych konfiguracjach (podstawowy zestaw obejmuje lusterko, gryzak i brzęczącą piłeczkę, jest więc dość ubogi, ale doczepić da się prawie wszystko), a w połączeniu z kieszonką i szeleszczącym “okienkiem” (w dodatku całe Flexi szeleści lekko!) dają wiele możliwości dla małego odkrywcy.

Całość jest – jak na Tiny Love przystało – bardzo kolorowa, estetyczna i porządnie wykonana, przez co “wąż” przyciąga uwagę sam w sobie, nawet bez dodatkowych akcesoriów.

DSC_0298

DSC_0247aa

DSC_0203

DSC_0205

DSC_0245

DSC_0248

DSC_0299

DSC_0219aa

DSC_0301

 

 

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

2 thoughts on “Jak oswoić węża?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s