Pomaluj mi świat… zwierząt!

Już w poniedziałek kolejna nasza propozycja zabaw w ramach cyklu “Dziecko na Warsztat”, a my tymczasem wciąż utrwalamy wiedzę o zwierzątkach zdobytą w czasie warsztatów wrześniowych, biorąc pod lupę kolejne ciekawe pomoce dydaktyczne. Tym razem – po puzzlach “Zwierzęta świata” Mudpuppy – bawimy się kolorowanką XXL Monumi. Wielki, bo o wymiarach 120 x 80 cm, pięknie wykonany ogród zoologiczny kryje w sobie mnóstwo zwierząt, znanych już z poprzednich “zajęć”: są tu krokodyle, lwy, żyrafy, wielbłądy, lemury, małpy… i wiele innych. Gatunków jest tu mniej niż w puzzlach Mudpuppy, natomiast egzemplarzy – więcej (polegliśmy podczas liczenia), rozlokowanych na przestronnych wybiegach, niektórych – w zabawnych pozach (brykające tygryski, lew wylegujący się ze zblazowaną miną). Można by powiedzieć – ogród zoologiczny marzeń. Dziecięcych i nie tylko, bo zaczarowany świat kolorowanki wciąga w podróż w wyobraźni także dorosłego.

“Sesji” z kolorowanką – ZOO, którym kolorowaniu towarzyszyło radosne rozpoznawanie zwierzątek i opowiadanie, co one robią, a także – “karmienie” i “pojenie”, “zaliczyliśmy” do tej pory kilka – i M. nie udało się w całości zasmarować (no bo jak inaczej nazwać kolorowanie przez 2,5 – latka? 🙂 jej powierzchni, co jest nie lada osiągnięciem. Oprócz urwanego rogu (ale to dłuższa historia, niezwiązana z czynnością malowania…) kolorowanka też zanadto nie ucierpiała podczas zabiegów M., więc gruby karton, z którego jest wykonana, można ocenić jako bardzo wytrzymały (można po nim malować kredkami, flamastrami, a nawet farbami), a po skończonej zabawie – zwinąć w wygodny rulon.

Kolorowanka XXL przyjechała do nas niedługo po tym, jak M. odkryła radość kolorowania – trafiła więc w idealny moment (nie nastarczaliśmy już z kolejnymi zeszytami do malowania, tymczasem Kolorowanka XXL okazała się niezwykle wydajna). Do tego jesienna pora i pogoda jak dziś za oknem sprawiły, że sięgamy po nią często jako ciekawą, niepozbawioną walorów edukacyjnych “na wesoło”, receptę na deszczową nudę.

DSC_1819

DSC_1831

DSC_1836

DSC_1900

DSC_1899

Kolorowankę XXL Monumi mieliśmy okazję przetestować w ramach Klubu Mam Ekspertek portalu Zabawkowicz.pl

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s