Maskotki wspomnieniami brzęczące…

Co to takiego: brzęczy, lata tu i tam i kojarzy się z dzieciństwem? Pszczółka Maja oczywiście! A ostatnio… także M., bo Maja – w nowej, ale wciąż pachnąca wspomnieniami i miodem – przyfrunęła do nas razem z Guciem, a M. oczywiście z chęcią “fruwa” wraz z pszczółkami po całym mieszkaniu. Aż oczy wilgotnieją od wzruszenia, bo to, co piękne, wolne od przemocy i wyścigu szczurów, naprawdę dziecięce – się nie starzeje i sprawdza w każdych czasach. Maja i Gucio to ikony mojego dzieciństwa. Nie wyobrażam sobie dziecięcego świata, po którym nie „fruwa tu i tam, świat swój pokazując nam” przesympatyczna pszczółka wraz ze swoimi przyjaciółmi. Bardzo mnie więc cieszy powrót tej nieśmiertelnej przyjaciółki malucha – i to w dodatku w tak pięknej oprawie.

Seria Pszczółka Maja i przyjaciele przygotowana przez Wydawnictwo Egmont nikogo nie znudzi, jest bowiem bardzo różnorodna: przytulanki, książeczki do wyklejania i kolorowania oraz z puzzlami, DVD, a nawet… piórnik.

Dwie milusie w dotyku maskotki Mai i Gucia mogłyby bez końca fruwać po pokoju, przeżywając przygody, które wymyśli dziecięca fantazja. Nieduże, lekkie, starannie wykonane – wydają się idealnymi towarzyszami nie tylko zabaw, lecz także – snu, czuwając nad tym, by przychodziły same „dobre senki”, oczywiście – najlepiej te brzęczące, pachnące kwiatami i miodem…

Dla M. atrakcją nie lada jest również „Puzzlowa książeczka Pracowici przyjaciele Mai”. Stanowi ona połączenie kilku elementów fascynujących niespełna trzylatkę: jest to książeczka z mądrym, edukacyjnym tekstem, mówiącym o tym, czym „zajmują się” i czemu są pożyteczne różne owady (a kto nie chce się przekonać, że praca mrówki, żuka czy dżdżownicy jest potrzebna?); do tego – cztery bajecznie kolorowe pełne sympatycznych postaci obrazki można ułożyć z puzzli, a więc – oprócz słuchania, jest zadanie do wykonania, czyli coś, co M. uwielbia.

Z tego samego powodu M. dorwała się ochoczo do książeczki do kolorowania, bogatej w zadania i naklejki. Łamigłówki typu „odnajdź postać na obrazku”, „dorysuj uśmiech” (tak, tak to zadanie skradło moje serce – warto pamiętać o uśmiechu na co dzień w dzisiejszym „skrzywionym” świecie!) czy też „pokaż różnice” są dostosowane do wieku wczesnego przedszkolaka: ani za trudne, ani za łatwe, nie nużą więc, a stanowią świetne ćwiczenie poprzez zabawę. O dziecięcej pasji naklejania kolorowych naklejek z sympatycznymi bohaterami, na których widok uśmiech sam przychodzi na usta, chyba nie muszę wspominać.

Dla M., która kocha wszystkie żywe stworzenia, mądre bajki oraz łamigłówki – „Majowy” zestaw to spełnienie dziecięcych marzeń, kreatywna zabawa oraz – jakżeby inaczej – okazja do szaleństw. Dla mnie – rozkosz powrotu choć na chwilę do dzieciństwa…

M. właśnie zasnęła. W domu zapadła cisza. Zamykam oczy i słyszę cichutkie brzęczenie…

DSC_3902

DSC_3882

DSC_3883

DSC_3884

DSC_3891

DSC_3897

DSC_3901

DSC_3907

DSC_3912

DSC_3914

Zestaw Pszczółka Maja i przyjaciele poznaliśmy w ramach Klubu Mam Ekspertek portalu Zabawkowicz.pl

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

2 thoughts on “Maskotki wspomnieniami brzęczące…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s