W jaskini dziecięcego Aladyna – Kid’s Biz Fair i spotkanie Klubu Mam Ekspertek

Na kilka godzin zamieniłam się w Aladyna i wylądowałam w jaskini pełnej skarbów, migocących i mamiących oczy do tego stopnia, że nie wiedziały już, na co patrzeć…

Tak w skrócie można by podsumować kwietniowe spotkanie Klubu Mam Ekspertek towarzyszące targom Kid’s Biz Fair, które odbyło się z iście czarodziejskim rozmachem. Zobaczyłam tyle ciekawych rzeczy, że dostałam lekkiego zawrotu głowy. Jedno jest pewne – wrażeń starczy na długo. Spotkanie w całości poświęcone zabawkom i produktom dla dzieci minęło jak okamgnienie.

Jako spóźnialska dotarłam zaledwie na końcówkę prezentacji wydawnictwa AMEET, a szkoda, bo jego oferta jest bardzo różnorodna i ciekawa. Mnie szczególnie w oko wpadły dwie serie oparte o motywy z Disneyowskich bajek: “kontrastowa” dla najmniejszych maluszków oraz “Disney uczy”.

Zdążyłam za to obejrzeć oryginalnie ilustrowaną przez Katarzynę Bogucką “Lokomotywę” Tuwima, w ciekawy sposób łączącą styl retro z nowoczesnością.

DSC_6548

Różnorodność i pomysłowość dominowały podczas wystąpienia firmy Marko: od bezpiecznych fotelików samochodowych BeSafe, poprzez “kosmiczne” krzesełko Bloom zmieniające swoje funkcje w zależności od potrzeb i “rosnące” wraz z dzieckiem oraz przenośny leżaczek Tiny Love po coś, co wcześniej mogłam oglądać tylko w sieci i mnie niezbyt zachwycało, a obejrzane na żywo sprawiło, że się zakochałam, czyli – również zmieniającą swoje właściwości wraz z rozwojem dziecka nietypową matę edukacyjną: pałąk Flexi Play Tiny Love.

DSC_6577

DSC_6579

W przekonaniu o tym, że jestem na “czarodziejskim” spotkaniu, utwierdziłam się, oglądając Magiczny piasek i Magiczną modelinę Donerland: delikatne i przyjazne dla skóry dziecka materiały do zabaw plastycznych, a do tego – nadające się do wielokrotnego użytku!

DSC_6565

Przerwę w prezentacjach wykorzystałam na szybkie zapoznanie się z ofertą innych obecnych na targach firm, a moją uwagę przykuły między innymi:

przebogaty wybór gier Granny, czyli coś, co sprawia, że mały i większy amator gier może przepaść dla świata na dłuższy czas…

DSC_6582

Najnowsza, pełna słonecznych barw letnia kolekcja ubranek TUP TUP i Kanz, jak zwykle świetnej jakości (oj, lubimy! bardzo dobrze nam się noszą na co dzień, na wycieczkach, a także od święta)

DSC_6578

Kreatywne, oryginalne i piękne zestawy od Mon petit art

DSC_6608

oraz wiele, wiele innych….

DSC_6572

DSC_6581

Dalszą część spotkania zdominowały pomysłowe i ekologiczne rozwiązania zaprezentowane przez eco&more, w tym piękne ubranka z bawełny organicznej

DSC_6626

najrozmaitsze akcesoria firmy Nuvita, mające ułatwić życie – dla mnie oczywiście najciekawsze były te turystyczne, jak termoopakowania i podgrzewacze inne niż wszystkie, choć uwagę też przykuł “kosmiczny” robot kuchenny do przyrządzania dań dla maluszka (blendero-podgrzewacz)

DSC_6621

DSC_6614

DSC_6613

a także piękne produkty firmy Close – pieluszki wielorazowe, śliniaczki i osłonki na foteliki

DSC_6622

nie było niestety możliwości bliższego obejrzenia tego, co z oferty Close mnie najbardziej interesowało, czyli ich pomysłowych nosidełek…

Na sam koniec – jak na zabawkową “jaskinię Aladyna” przystało – przyszedł czas na jeszcze jedne “czary” – tym razem z drewna, czyli prezentację wspaniałych drewnianych zabawek – Pilch i PlanToys.

Pilcha znamy i lubimy nie od dziś, m.in. co jakiś czas towarzyszy nam na spacerach rowerek góralek

DSC_6637

lubimy też bardzo pomysłowe (i w rozsądnej cenie) zabawki edukacyjne tej firmy, ćwiczące myślenie i koordynację ruchów

DSC_6640

DSC_6639

Wydawałoby się więc, że już niczym Pilch nie może nas zaskoczyć, a jednak – na spotkaniu mogliśmy zobaczyć nowy produkt – stolik połączony z ryzą kolorowego papieru do rysowania. Ciekawe, czy się przyjmie na rynku, bo cenę ma też niemałą…

DSC_6635

Na koniec spotkania przepadłam w zabawkach PlanToys zaprezentowanych przez Drewniaczek.eu

DSC_6648

Tu trudno nawet coś pisać, trzeba zobaczyć i dotknąć…

Za wizytę w tej zabawkowej jaskini Aladyna dziękuję

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

6 thoughts on “W jaskini dziecięcego Aladyna – Kid’s Biz Fair i spotkanie Klubu Mam Ekspertek

  1. Pingback: Jak oswoić węża? | W podróży przez życie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s