Zabawkowy zawrót głowy

Tegoroczne Targi Moje Dziecko minęły mi w dzikim pędzie, znalazłam czas zaledwie, by pojawić się jedynie na spotkaniu Klubu Mam Ekspertek, a i tu nawet nie udało mi się zostać do końca. Cóż – jak powiada pewna bliska memu sercu osoba – takie życie.

Jednak to, co zobaczyłam z nowości podczas spotkania, zdążyło mnie przyprawić o istny zawrót głowy. Widać, że firmy coraz bardziej stawiają na pomysłowość, interaktywność, różnorodność i bezpieczeństwo wykonania.

Rzeczy godnych uwagi było mnóstwo, poniżej zaledwie parę tych, które mnie najbardziej urzekły

Firma Marko tym razem – obok znanych z poprzednich spotkań rewelacyjnych przyborów do zabaw plastycznych Donerland – pokazała nam przede wszystkim produkty K’s Kids. Jestem ogromną miłośniczką tradycyjnych pozytywek i słodkich mięciutkich przytulanek, dlatego moje serce od razu podbiła przytulaśna, pełna słodkich dźwięków Julia. Inną zabawką dźwiękową, która wpadła mi w oko, a raczej – w ucho, jest kostka Słuchaj, klaszcz i śpiewaj, z trzema różnymi trybami zabawy oraz bogatą ściągawką z pomysłami dla mniej kreatywnych rodziców. Miłe skojarzenia z moim dzieciństwem i zabawą wzbudziła natomiast mata z samochodzikami.

DSC_1806

DSC_1808

DSC_1813

DSC_1815

DSC_1820

DSC_1827

Firma Dumel zaprezentowała zabawki rodem z baśni: magiczne lusterko, które potrafi opowiadać bajki, a do tego… prowadzi z nami konwersację, co prawda opartą o szablon, ale umie wyciągać wnioski! Hitem był tradycyjnie Jinn, którego “rodzinka” powiększyła się o kociego znawcę państw oraz przedmiotów codziennego użytku. Wśród nowości Dumela pokazanych na spotkaniu nie zabrakło także atrakcji dla średnich i najmłodszych: aut, robotów, jeżdżącego słonika, statku piratów, a także – domku dla małego odkrywcy.

DSC_1832

DSC_1834

DSC_1836

DSC_1838

DSC_1851

Spotkanie z przedstawicielami firmy Trefl było dla nas – jako miłośników puzzli i gier niekomputerowych – szczególnie ciekawe; upłynęło pod znakiem gier edukacyjnych dla całej rodziny. Można było dowiedzieć się, jak powstają nowe produkty, a także – zagrać partyjkę ćwiczącej wyobraźnię gry Look! czy sprawdzającej szybkość reakcji gry 5 sekund junior. Podczas gdy ich rodzice słuchali, jakie kryteria muszą spełnić puzzle dla poszczególnych grup wiekowych, mali uczestnicy spotkania z pasją zajęli się układaniem nowości z zakresu puzzli, a tych było wiele – od „pierwszych puzzli” dla najmniejszych po wieloelementowe układanki dla dzieci w wieku szkolnym.

DSC_1852

DSC_1853

DSC_1854

DSC_1855

DSC_1856

DSC_1857

DSC_1858

DSC_1860

DSC_1862

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s