Odznaki!

To przecież było wczoraj. Byłam dość mała, wędrowałam z tatą po Tatrach i w jednym ze schronisk zobaczyłam książeczkę GOT… Przez kolejne kilka lat zdobyłam wszystkie małe i duże odznaki GOT PTTK. To przecież było wczoraj. A przynajmniej – tak niedawno… A teraz – pierwsze swoje odznaki zdobyła Starsza M.! Nie jedną – dwie! Od niedawna w rodzinnej kolekcji zamieszkały brązowa odznaka GOT PTTK “W góry” oraz srebrna Odznaka Turystyki Pieszej Siedmiomilowe Buty.

Odznaka GOT PTTK “W góry” służy popularyzacji turystyki górskiej wśród najmłodszych. Ma trzy stopnie – brązowy, srebrny i złoty. Mogą ją zdobywać już najmłodsi turyści – po rozpoczęciu piątego roku życia (my zaczęliśmy w szóstym, gdyż… w piątym roku życia Starszej M. nie było tej odznaki – to nowość!). Przy jej zdobywaniu korzystamy z “dorosłej” punktacji tras GOT, jednak limity są znacznie niższe. Można zdobyć maksymalnie jedną odznakę rocznie. Warto jednak pamiętać, że nie liczą się trasy powtarzane, nie tylko w ciągu roku zdobywania jednej odznaki, lecz – przez wszystkie stopnie.

Odznaka Turystyki Pieszej Siedmiomilowe Buty dotyczy natomiast terenów nizinnych i wybranych terenów wyżynnych. Ma ona dwa stopnie – srebrny i złoty.

Wędrujemy dla rodzinnej przyjemności – bycia razem, odkrywania czegoś nowego, kontaktu z przyrodą oraz sportu, ale zdobywanie odznak zdecydowanie dodaje smaczku. Jest czym się pochwalić! 🙂

dsc_7021dsc_7022dsc_7025dsc_7026

Advertisements

2 thoughts on “Odznaki!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s