Kładką nad Izerą – Riegrova Stezka

Na Riegrovą Stezkę – jak na większość ciekawych miejsc – trafiliśmy przypadkiem: gdzieś rzucił nam się w oczy widoczek malowniczej kładki idącej nad samą Izerą. Zapadł nam w serce. Później okazało się, że trasa ta ma nam znacznie więcej do zaoferowania niż tylko samą kładkę…

Początek wycieczki był… hmmm… aromatyczny – zaparkowaliśmy w miejscowości Semily koło… oczyszczalni ścieków. Po paru minutach marszu byliśmy jednak już nad rzeką, w znacznie przyjemniejszej atmosferze.

Cudowną kładkę ze zdjęcia, zbudowaną 5,5 metra nad poziomem rzeki, mogliśmy zobaczyć już na samym początku – niestety, jest krótsza niż wyobrażaliśmy sobie po zdjęciach (jedyne 77 m :), ale i tak – wspaniała!

Dalej trasa prowadzi już brzegiem, ale z pewnością nie jest to nudny “spacer brzegiem rzeki” – szlak idzie tu do góry, a potem do dołu, a potem znów do góry… na Izerę możemy popatrzeć z wysokości punktów widokowych. Dodatkową atrakcją jest wydrążony w skale króciutki tunel.

Ponieważ było późno a pogoda kiepska – przeszliśmy jedynie najbardziej “najeżony” atrakcjami fragment ścieżki. Kiedyś będzie trzeba uzupełnić resztę… w tym – znajdującą się nad samą rzeką, na jej drugim brzegu – ferratę!

dsc_1639

Ferrata

dsc_1642dsc_1649

Kładka

dsc_1651adsc_1652dsc_1669

Ścieżka w lesie

dsc_1675

Izera z góry

dsc_1679dsc_1683

Tunel

Advertisements

One thought on “Kładką nad Izerą – Riegrova Stezka

  1. W Czechach byłem 15 lat temu.Blog to świetne kompendium miejsc wartych odwiedzenia, na pewno skorzystam w przyszłości. Tym bardziej, że myślę o przeprowadzce do Czech. Dodałem do ulubionych na przyszłość 😉 pozdrawiam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s