Z wizytą w pracowni Rumcajsa -w Jičínie

Kto nie zna Rumcajsa? Ten urokliwy rozbójnik podbił wszak serca nawet najbardziej opornych… A skoro podbił – to każdy znajdujący się w pobliżu Jičína ma obowiązek odwiedzić Rumcajsa. Bezdyskusyjnie!

Samych pamiątek po Rumcajsie jest w Jičínie sporo: na sympatyczne postaci rozbójnika i jego rodzinki natkniemy się tu często, a do tego znajduje się tu Rumcajsova ševcovna, czyli warsztat szewski Rumcajsa oraz Rumcajsův svět Radka Pilaře, czyli interaktywna wystawa pozwalająca przenieść się w świat bajki. Nam czasu starczyło jedynie na spacer po urokliwym miasteczku oraz wizytę w pracowni rozbójnika. Rumcajsův svět wciąż na nas czeka, jest po co wracać!

A czemu nie odwiedziliśmy wszystkich muzeów? Otóż… utknęliśmy na placu zabaw, bardzo oryginalnym, utrzymanym w klimacie eksperymentów. Super! Szkoda, że u nas w pobliżu takich nie ma…

dsc_0972dsc_0987

Sama pracownia Rumcajsa nie jest wielka, ale ciekawa – wprowadza w klimat bajki sprzętami i urządzeniami, “których mógł używać Rumcajs” – nocnik Cypiska robi furorę! Ale nie tylko – dziewczynki zachwycone zerkały do kącika Hanki, a także – na liczne narzędzia. W pracowni wolno się bawić. Ba, nie tylko wolno – nawet trzeba! Sporo tu gier oraz wymyślnych kulodromów (nie tylko dzieci trudno od nich odciągnąć – także dorosłych!); bawić się można także w ogródku – nas do reszty pochłonęło łowienie pływających po “oczku wodnym” drewnianych rybek za pomocą drewnianych wędek – wcale nie takie łatwe zadanie również dla dorosłego. Uwagę dzieci przyciąga także “domowe zoo” Cypiska. Mimo że jest mała – na pracownię Rumcajsa trzeba zarezerwować sporo czasu. I sił – na wspólną rodzinną zabawę!

dsc_0997dsc_1000dsc_1003adsc_1005dsc_1006dsc_1007dsc_1011dsc_1012

Advertisements

One thought on “Z wizytą w pracowni Rumcajsa -w Jičínie

  1. taka podróż to cofniecie się w przeszłość o ładnych parę lat gdy Rumcajs i Cypisek usypiali mnie do snu… Syn by chyba nie zrozumiał ewenement tej bajki …

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s