Największa piaskownica i woda na pustyni

Pierwsze podejście do Pustyni Błędowskiej robiliśmy kilka lat temu, jeszcze w czasach przeddzieciowych. Zmęczyliśmy się wtedy strasznie i nieco rozczarowaliśmy, bo pustynia okazała się być zadrzewionym piachem, który niczym nie przypominał bezkresu prawdziwej pustyni, a zarazem – boleśnie parzył w stopy i był uciążliwy dla nóg podczas dłuższego marszu.

Minęły lata… Pustynia przeszła rewitalizację i wreszcie zaczęła przypominać pustynię, a zatem nastał moment, by pokazać ją dzieciom.

Najpopularniejszymi sposobami na “wgląd” w pustynię są dwa punkty widokowe: w miejscowości Chechło oraz z góry Czubatka koło Kluczy.

Najciekawszy widok jest z okolic Chechła, niestety – można go sobie tylko pooglądać z punktu, gdyż ta część pustyni jest zamknięta dla turystów ze względu na poligon. Tu jednak pustynia jest najbardziej pustynna, a specyficznego smaczku miejscu dodaje pomalowany oryginalnie bunkier.

dsc_0051dsc_0052adsc_0054

Z Czubatki zobaczymy pustynię tylko z daleka, za drzewami. Jednak – w przeciwieństwie do Chechła – tu można pospacerować i jeśli przejdziemy się w dół żółtym szlakiem, dojdziemy do pustyni – naprawdę warto. Małe M. były zachwycone – takiej piaskownicy jeszcze nie miały! A i na chlapanie się załapały – u podnóża Czubatki znajdziemy bowiem urokliwy stawek…

dsc_0002dsc_0036dsc_0038dsc_9976dsc_9979dsc_9987dsc_9995

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s