Jura kreatywna, czyli z wizytą w EtnoJurze

Kiedy rok temu zatrzymaliśmy się na chwilę w Żarkach, nawet nie przypuszczaliśmy, ile kryją one atrakcji – dla dzieci także. W tym roku mieliśmy okazję poznać je bliżej.

Na pierwszy ogień poszła Pracownia EtnoJura, o której dowiedzieliśmy się za sprawą bloga Podróże Hani. Ba, nie tylko dowiedzieliśmy się, lecz także spotkał nas zaszczyt wygrania w konkursie na blogu udziału w organizowanych przez EtnoJurę warsztatach.

W lutowy weekend, po uprzednim potwierdzeniu terminu warsztatów, wybraliśmy się zatem do EtnoJury. Żarki powitały nas późnojesienną szarugą i tłokiem na jarmarku.

W pracowni byliśmy pierwszymi gośćmi (i jedynymi przez cały czas naszego pobytu). Spotkało nas bardzo miłe i ciepłe przyjęcie, a dziewczynki bardzo szybko przystąpiły do dzieła. Starsza M. była zachwycona i nie chciała kończyć, okazało się też, że i Młodsza M. – mimo małego wieku – bardzo ładnie sobie radziła. Nie przypuszczaliśmy, że niespełna dwulatce starczy cierpliwości na kreatywną zabawę przez bite półtorej godziny. My także bardzo dobrze się bawiliśmy, malując drewniane zwierzątka, plotąc wiklinowe serduszka, a także – robiąc kotki i ptaszki ze słomy. Pachnące drewnem i siankiem pamiątki zerkają na nas teraz z półek, przypominając o wspaniałej twórczej rodzinnej zabawie.

Pracownia EtnoJura to nie tylko drewniane, wiklinowe czy słomkowe stworki – to przede wszystkim niezwykle ciepli i kreatywni ludzie, którzy potrafią tworzyć cuda z naturalnych materiałów oraz pracować z dziećmi.

Jeszcze raz dziękujemy EtnoJurze i Podróżom Hani za przemiłe sobotnie przedpołudnie.

Advertisements

One thought on “Jura kreatywna, czyli z wizytą w EtnoJurze

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s