W raju małych kolejek – Police nad Metují

Na stoisko firmy Merkur trafiliśmy przy okazji którychś dziecięcych targów; przyciągnęło naszą uwagę wspaniałymi modelami budowli wykonanych z klocków konstrukcyjnych oraz wieloma jeżdżącymi kolejkami. Zarówno Starszą M., jak i nas samych – ciężko było od niego odciągnąć. Przypomnieliśmy sobie, że podobne klocki mieliśmy kiedyś w dzieciństwie… Firma bowiem od 1920 roku produkuje klocki konstrukcyjne i modele kolejek.

Z zabranej z targów ulotki dowiedzieliśmy się, że istnieje coś takiego, jak muzeum tych klocków – w miejscowości Police nad Metují. Postanowiliśmy je kiedyś przy okazji odwiedzić…

Okazja nadarzyła się dość szybko, podczas wizyty w czeskich Górach Stołowych, a odwiedziny w zabawkowym muzeum okazały się sympatycznym przerywnikiem w spacerach pośród skał.

Muzeum jest niewielkie, ale przemyślane w każdym calu – nawet tabliczki na drzwiach WC są “tematyczne”!

Oprócz informacji o historii firmy, ekspozycji dawnych opakowań, zdjęć itp. – znajdziemy tu naprawdę wiele zbudowanych z klocków konstrukcyjnych modeli znanych budowli, takich jak np. wieża Eiffla. Oprócz tego – muzeum ożywa za sprawą makiet kolejek: dużych, rozbudowanych, na które można gapić się naprawdę długo…

Wisienką na torcie jest sala, w której można samodzielnie zmierzyć się z wyzwaniami: zabawy gotowym modelem, puszczając szklane kulki po rozbudowanym kulodromie (to bardzo spodobało się Młodszej M.), a także – tworząc własne konstrukcje (tu bez reszty przepadła Starsza M.).

Polecamy!

Advertisements

3 thoughts on “W raju małych kolejek – Police nad Metují

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s