Spacerkiem pośród maleńkich świątyń – w Myczkowcach

Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach nie jest szeroko rozreklamowane i dowiedzieliśmy się o nim niejako przypadkiem. A szkoda, bo jest ono ciekawe.

Na terenie ośrodka Caritasu w Myczkowcach utworzono park miniatur – cerkwi i kościołów z terenu pogranicza Polski, Słowacji i Ukrainy. Na niewielkiej przestrzeni zmieściło się 140 makiet świątyń odwzorowanych w skali 1:25, uporządkowanych regionami i wzbogaconych o ciekawe opisy. Świetne miejsce, by zobaczyć piękno i różnorodność świątyń drewnianych pogranicza kultur.

Dla nas był to spacer częściowo sentymentalny (zobaczyliśmy to, co kiedyś już zwiedzaliśmy), częściowo – pokazał nam, jak wiele jeszcze jest do zobaczenia, a częściowo – pozwolił popatrzeć na to, czego już zobaczyć nie mamy szans…

Temat pozornie monotonny dla przedszkolaka – ale pozory mylą, bo Starsza M. oglądała kościółki i cerkwie zafascynowana.

A na koniec czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – minizoo znajdujące się w pobliżu CKE. Kozy bardzo chciały się zaprzyjaźnić z Dziewczynkami… choć z doświadczeń z innego minizoo pamiętamy, że w przypadku kóz to zainteresowanie bywa bardzo interesowne (spódniczka Starszej M. omal nie została zjedzona wtedy).

W ośrodku Caritasu znajduje się jeszcze ogród biblijny – niestety, nas czekała już długa droga do domu i nie mieliśmy czasu go zwiedzić…

DSC_1537

DSC_1549

DSC_1571a

DSC_1577

DSC_1594

http://www.myczkowce.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=47

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s