Jedna górka więcej, co tam…! Regietów, Jaworzyna Konieczniańska i Obycz

Dzieci zaskakują. Prawda niby oczywista, ale za każdym razem przeżywana na nowo.

Miała to być wycieczka z Regietowa na Jaworzynę Konieczniańską i z powrotem, byliśmy przekonani, że dość strome podejście na ładny widokowy szczyt wystarczy, by małe nóżki Starszej M. miały dosyć. Okazało się inaczej…

Szlak z Regietowa na Jaworzynę Konieczniańską prowadzi początkowo przez tereny nieistniejącej wsi Regietów Wyżny drogą, z której możemy podziwiać piękne widoki Beskidu Niskiego, a także – doszukiwać się śladów dawnych mieszkańców. Przypominają o nich drzewa owocowe, krzyże przy drodze, widocznie gdzieniegdzie fundamenty domów, a także poświęcona w 2007 roku pamiątkowa kapliczka z dzwonnicą. Dolina uchodzi za jedną z piękniejszych w całym Beskidzie Niskim – a my mogliśmy wreszcie się na spokojnie rozkoszować jej urodą (do tej pory – zdarzało nam się chodzić tamtędy w ramach większych wycieczek i czasu na kontemplację było mniej).

Podejście z Przełęczy Regetowskiej na Jaworzynę Konieczniańską (881 m n.p.m.) jest strome i błotniste, ale prowadzi przez bardzo ładną buczynę – nie dłużyło się nam wcale, a po pikniku na szczycie (taaak, nawet jeż ucztował, a co!) Starsza M. stwierdziła, że… jej mało! Wobec tego w planach pojawił się Obycz (788 m n.p.m.), ale zanim do tego doszło – Młodsza M. – kolejne zaskoczenie! – bardzo dzielnie przedreptała spory kawałek grzbietu na własnych nóżkach.

Zejście na przełęcz było szybkie (i śliskie), podejście na Obycz przyszło już trudniej (jednak zmęczone małe nóżki), ale daliśmy radę. Nagrodą za trudy było spotkanie ze znajomymi dziećmi na przełęczy i wspólny powrót do Regietowa.

I Starsza M. przeszła całkiem samodzielnie 16 GOT!

Trasa:

Regietów Wyżny – Przełęcz Regetowska  – Jaworzyna Konieczniańska – Przełęcz Regetowska – Obycz – Przełęcz Regetowska – Regietów Wyżny

DSC_6812

DSC_6818

DSC_6831

DSC_6899

DSC_6838

DSC_6841a

DSC_6843

DSC_6851

DSC_6858

DSC_6859

DSC_6873

DSC_6884

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s