W podróży czas się przedszkolakowi nie dłuży?

Jak na majówkę przystało – jesteśmy w podróży. A drogę można umilać rozmaicie. Z pewnością także przy pomocy książeczki “W podróży czas się nie dłuży”

W tej budzącej skojarzenia z komiksem książeczce tekstu jest bardzo mało, natomiast – dzieje się dużo i przedszkolak może opowiedzieć długie historie, patrząc po obrazkach, których bohaterami są członkowie przesympatycznej rodzinki, ukazani w różnych podróżniczych sytuacjach: na dworcu, w pociągu, na nartach czy nawet… w balonie. Urozmaicającym czas dodatkiem są zagadki, wymagające sporej spostrzegawczości (wcale nie jest łatwo dostrzec białego króliczka na śniegu!) i skutecznie zajmujące czas. Dla mniej cierpliwych – są podpowiedzi.

Ciekawy pomysł, ładna grafika, wymagające (czasem aż za bardzo!) zadania – zajęcie na długie godziny podróży gwarantowane.

Mało podróżniczy jest jedynie format książeczki – A4…

DSC_6482

DSC_6483

DSC_6486

DSC_6487

DSC_6490

DSC_6496

DSC_6498

DSC_6499

DSC_6500

DSC_6503

Wpis powstał w ramach drugiej edycji projektu Przygody z książką, którego kolejne odsłony – u nas zawsze z podróżą w tle – będziecie mogli śledzić co 2 tygodnie.

Listę blogów biorących udział w projekcie znajdziecie tu:

Print

6 thoughts on “W podróży czas się przedszkolakowi nie dłuży?

  1. co prawda J. w podróży zwykle czas się nie dłuży (wszak tyle się dzieje za oknem :D), ale właśnie zerknął mi przez ramię i zawołał “o! ja bym chciał ją przeczytać! gdzie ją mamy?” – chyba będę musiała odpowiedzieć, że w koszyku 😛

  2. Pingback: Przygody z książką 2 / Blogi w projekcie | Dzika Jabłoń

  3. Pewnie pozwala także ‘odnaleźć siebie’ w tej szczególnej podróży, jaką jest życie. A mrowie sytuacji, ta różnorodność przygód musi pozwolić nabrać potrzebnych doświadczeń. Podziwiam dobór książek – z podróżą w tle 🙂 Pozdrowienia!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s