Na tropie wiosny – w Lasach Radziejowskich

Wiosna to w tym roku wyjątkowo kapryśna pani – pojawia się nagle w środku zimy, by zaraz potem zniknąć; potem sypie śniegiem i znów nieśmiało wyziera zza jesiennej pogody; następnie stroi fochy godne największej kokietki…

Dlatego na jej poszukiwanie musi wyruszyć Detektyw z Prawdziwego Zdarzenia. Uzbrojony w cierpliwość i dziecięcą fantazję oraz obdarzony darem zaklinania pogody. No bo czy nie graniczy cudem piękny weekend pośród zawiei i ulew?

Wiosnę w jej rozkwicie widzieliśmy już w Radziejowicach (klik), ale żeby spotkać się z nią oko w oko, trzeba było pójść do lasu, gdzie Mały Detektyw w postaci Starszej M. mógł się w pełni wykazać.

Pierwszym, najbardziej zauważalnym znakiem jej obecności były śpiewające na pełne gardziołka, radośnie wijące sobie gniazda ptaki, a także słońce, grzejące już naprawdę mocno. W wielu miejscach zazieleniło się już całkiem porządnie, choć w mniejszym stopniu niż w parku. Mały Detektyw znalazł też kwiaty, a jego Tata – całkiem sporego żuczka.

Parę dni później gdzieniegdzie sypnęło śniegiem…

Wiosna ugościła nas w Lasach Radziejowskich. Ta mało oblegana przez turystów położona na północ od Radziejowic część Puszczy Jaktorowskiej urzekła nas pięknym lasem i urokliwą doliną wijącej się przez nią rzeczki Pisi Gągoliny (a tak przy okazji wymawianie nazwy rzeczki – toż to wymarzone ćwiczenie logopedyczne dla przedszkolaka!). Polecamy na rodzinny wiosenny spacer.

DSC_6397

Wiosno, gdzie jesteś?

DSC_6398

Kwiatek odnaleziony

DSC_6402

DSC_6403

DSC_6404

DSC_6406

Żuczek

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s