Wiosna???

Skąpany w słońcu las, błękitne niebo, roześmiane buzie – wszystko to sprawia, że robi się ciepło nie tylko na ciele, lecz także – i na sercu. Czujemy wiosnę w powietrzu, tęsknimy za nią przeogromnie, bo ta mazowiecka zima-niezima nam się zdecydowanie już przejadła. Przyroda chyba się z nami solidaryzuje – ostatnio, co spacer (od listopada!!!) widujemy na drzewach… pączki, a ostatnio ptaki śpiewają coraz głośniej, budząc świat do życia.

Sobotni spacer wyszedł nam w zasadzie przypadkiem, miał być krótkim przewietrzeniem się przed rodzinnym urodzinowym przyjęciem, przeciągnął się do prawie czterech kilometrów – tak nie mogliśmy się rozstać z pięknym, niemal wiosennym światem i bardzo urokliwym, a także do tej pory nieznanym dla nas zakątkiem Lasów Chojnowskich – wokół kamienia upamiętniającego dawnego inspektora leśnego tych terenów, Stephana.

Znaleźliśmy wygodne przecinki, a także – kręte ścieżki wśród zarośli i brzegiem bagna. Podpatrzeliśmy trochę tajemnic przyrody, a ptaki wyćwierkały nam cichutko na ucho, że prawdziwa wiosna też już niedługo przyjdzie. Oby!

DSC_5790

DSC_5791

DSC_5792

DSC_5794

DSC_5796

DSC_5800

DSC_5801

DSC_5803

DSC_5805

DSC_5807

DSC_5813

DSC_5815

DSC_5816

DSC_5819

DSC_5820

DSC_5823

Advertisements

2 thoughts on “Wiosna???

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s