Wokół psiego ogona – Bajkowy projekt blogowy: Ameryka Północna

psy

Była rodzinnym skarbem. Babcia rzadko pozwalała mi do niej zaglądać, bym nieuważnym ruchem nie zniszczyła starych kruszących się kartek. Każda chwila z nią była rozkoszą i ucztą wyobraźni, gdyż nie znałam na tyle angielskiego, by zrozumieć, o co w niej chodzi. Jak już nauczyłam się czytać po angielsku – nie straciła ani trochę uroku. Historia Żółtego Psiska zagościła w moim sercu na długie lata i do dziś wywołuje drgnienia serca…

Żółte Psisko, czyli Old Yeller wg opowiadaniaFreda Gipsona, to książeczka pamiętająca dzieciństwo Mojego Taty, z pięknej disneyowskiej serii. Opowieść o przyjaźni małego chłopca i psa-przybłędy, rozgrywająca się w scenerii Dzikiego Zachodu, była mi bliska nie tylko za sprawą sentymentu do rodzinnej pamiątki. Od małego kochałam psy – i to właśnie te najmniej kochane przez świat, przybłędy i schroniskowe biedy. Z wzajemnością.

zoltepsisko

$_57

źródło zdjęcia

Małgosia zatem miłość do zwierząt, a zwłaszcza psów, wyssała z mlekiem mamy. Z troską opiekuje się psami wymyślonymi i prawdziwymi (a że nawet wyprowadzenie psa wielkości owczarka nie jest dla niej problemem, zobacz tu), kocha też książeczki o psach wszelkiej maści. Do Żółtego Psiska też się dorwała – i ta książeczka stała się dla nas punktem wyjścia do kolejnych zabaw w ramach Bajkowego projektu blogowego.

DSC_8109

DSC_8111

Kundelek, czyli to, co kochamy

Ręcznie robione pieczątki z ziemniaka posłużyły nam do stworzenia całej kolekcji śladów psich łapek – w różnych kolorach. Przy okazji przekonałyśmy się, jak trudno jest wzrokiem wytropić ślady jednego psa na łące pełnej śladów psich łapek i że psom naprawdę przydaje się węch. Małgosia potrenowała za to koncentrację i precyzję ruchów.

DSC_8122

DSC_8125

DSC_8126

DSC_8130

DSC_8134

DSC_8136

DSC_8140

DSC_8142

Zmajstrowałyśmy też własnego pieska z papieru kolorowego i rolki po papierze toaletowym.

DSC_8215

DSC_8217

DSC_8219

DSC_8222

DSC_8225

DSC_8228

Nieco spasiony wyszedł, więc głównie poleguje. Nadaje się do zabawy, choć nie jest tak fajny jak prawdziwy.

Bo z prawdziwym Psim Przyjacielem nic się równać nie może!

DSC_4704

A co w ramach projektu wymyślili inni? Zajrzyj!

logo11

 

9 thoughts on “Wokół psiego ogona – Bajkowy projekt blogowy: Ameryka Północna

  1. Pieczątki z ziemniaków to moja osobista trauma z dzieciństwa i podstawówki. Nigdy nie umiałam zrobić wypukłej pieczątki, w efekcie zawsze miałam na kartce wielkiego kleksa. Nawet z tego tytułu załapałam jakąś wyjątkowo niską jak na drugą klasę podstawówki ocenę. Pomysł z łapkami fajny, ale ja nadal jakoś nie jestem przekonana do ziemniaczanych pieczęci 😉

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s