Spektakl cieni

Pewnego dnia Smok i Czarownica polecieli do zamku…

DSC_3301

Tam Smok natknął się na Rycerza i długo sobie porozmawiali…

DSC_3318

W efekcie tych rozmów Smok musiał udać się do Królewny…

DSC_3310

DSC_3299

Co było dalej?… Czy Księżniczka oswoiła Smoka, a może Smok oswoił Księżniczkę?

Opowiedzcie sami! 🙂

Teatrzyki cieni to coś, co kocha każde dziecko – i to malutkie, i to trochę starsze. Do odegrania spektaklu czasem wystarczy sama ręka, czasem – trzeba przygotować kukiełki, co wymaga pewnego wkładu pracy oraz kreatywności. A ponieważ nie każdy ma na to siłę, czas czy też ochotę – dobrze, że można kupić “gotowca”. Teatrzyk Cieni: Zaczarowane Królestwo Sierra Madre ułatwi zapracowanym rodzicom wykreowanie wspaniałego spektaklu w zaledwie parę minut. W zestawie mamy nie tylko kartonowe postaci (8 sztuk) wraz z patyczkami, lecz nawet… gotowe schematy bajek do odegrania. Oczywiście, wcale nie trzeba się do nich ograniczać.

Zabawa Teatrzykiem Cieni jest naprawdę przednia. Ładnie wykonane postaci, które w dodatku po naświetleniu świecą w ciemności, od razu przyciągnęły uwagę M. i zachęciły do zabawy (znacznie bardziej ją zainteresowały niż telewizyjne bajki, ale póki co M. jest nietelewizyjna kompletnie).  Bank pomysłów na snucie opowieści – rewelacja w zabieganym przedświątecznym okresie. A sam teatr, rozgrywający się wśród tajemniczych postaci “rzuconych” na ścianę, to wspaniała pożywka dla dziecięcej wyobraźni, a jednocześnie – świetne ćwiczenie koncentracji. M. jednakowo chętnie słucha opowieści, jak i tworzy własne (po kilku próbach załapała, że ma patrzeć nie tylko na kukiełki, lecz także na ich cienie na ścianie). I… po raz pierwszy z niecierpliwością czeka na nadejście zmierzchu.

Teatrzyk Cieni: Zaczarowane Królestwo Sierra Madre to naprawdę sympatyczna zabawka, rozwijająca wyobraźnię dziecka. W dodatku pozwalająca na szybkie zorganizowanie zabawy, bez żmudnych przygotowań. Mnie pozostawia odrobinę niedosytu, jeśli chodzi o liczbę postaci w zestawie (marzy mi się trochę bogatszy). Nie wszystkie postaci da się dobrze zaczepić na patyczkach (mieliśmy problem z czarownicą i koniem), ale to już moje małe czepialstwo.

Dla nas  będzie z pewnością inspiracją do stworzenia własnych “teatrzyków” – już wiem od M., że w naszej wersji mają się pojawić góry i turysta z plecakiem. Co jeszcze? Zobaczymy….

Teatrzyk Cieni: Zaczarowane Królestwo, wyd. Sierra Madre

DSC_3291

DSC_3290

DSC_3287a

DSC_3282

Zabawkę opiniowaliśmy w ramach Klubu Mam Ekspertek portalu Zabawkowicz.pl

logo1472090_735486129814804_1002534091_n

Advertisements

5 thoughts on “Spektakl cieni

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s