Puzzle Małego Ekologa

Niedawno w łapki Małej Puzzlomaniaczki wpadła rzecz niezwykła – piękne puzzle, a do tego bardzo mądre, bo uczące poszanowania środowiska. Puzzle z serii “Lepszy świat” Gro-Play: Las nie tylko rozwijają sprawność manualną oraz zdolność kojarzenia podczas układania, lecz także – pomagają od małego kształcić świadomość ekologiczną.

Wykonane z solidnej, grubej tektury puzzle mają dwie warstwy. Zamiast tradycyjnego układu: na spodzie obrazek do ułożenia, na górze – ten sam obrazek pocięty na puzzle, w serii “Lepszy świat” znajdziemy ciekawe utrudnienie: spód i góra to zasadniczo ten sam obrazek, dzieli je jednak istotna różnica: obrazek “pod” – to świat brudny i zanieczyszczony, który trzeba naprawić; maluch jest więc w stanie go szybciutko naprawić… przykrywając puzzlem ze światem “czystym” 🙂 Tak więc w miejsce wielkiego wysypiska śmieci i rzucającego papierek pod nogi chłopca widzimy pojemniki na segregację śmieci oraz chłopca wrzucającego papierek do kosza, a smutnego jeża błąkającego się pośród puszek zastępujemy uśmiechniętym jeżem niosącym jabłuszko. Z tyłu poszczególnych puzzli umieszczone zostały adekwatne pouczające wierszyki, np.:

“Uroczy jeżyk Tomek
poszedł pozbierać jabłuszka.
Lecz co to? Dziwi się lisek,
Skąd na jego grzbiecie stara brudna puszka?!”

Puzzle z serii “Lepszy świat” to zabawka edukacyjna bardzo konsekwentna i ciekawie pomyślana, pozwalająca wprowadzać do rozmów z dziećmi trudne i ważne tematy w sposób bardzo przystępny. Naszym zdaniem – strzał w dziesiątkę. Sami wiecie, jak bolą nas śmieci wokół nas, na drogach i szlakach (klik).

DSC_8909

DSC_8910

 

DSC_8923

DSC_8924

DSC_8925

new_logotyp_1

2 thoughts on “Puzzle Małego Ekologa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s