Chwycić byka za… sznurki

Kiedy w paczce od Bumzabawki.pl zobaczyłam przeszywankę – Byka BAJO, pomyślałam sobie: “I jak ja mam to zrecenzować? Małgosia jest przecież na to za mała!” Okazało się jednak, że nie doceniam ani swojego dziecka, ani zabawki: taką przeszywanką jest w stanie się dobrze bawić nawet niespełna dwulatek.

 

Przeszywanka to zabawka oparta na bardzo prostej zasadzie – mamy bardzo starannie wykonany kawałek drewienka w kształcie zwierzątka (w naszym przypadku – byka), z dziurkami, przez które przewleczone są sznurówki (nie za długie, by dziecko nie mogło sobie zrobić nimi krzywdy, i nie za krótkie, żeby nie wypadały z dziurek zbyt łatwo). Dziurki są na tyle duże, że dziecko jest w stanie przez nie przewlec sznurówkę, a na tyle małe – że nie wypada ona co chwila.

DSC_3533

Małgosia zabawę przeszywanką zaczęła oczywiście od starannego wywleczenia wszystkich troczków. I wtedy pojawił się problem: co dalej? Mama opasała byka sznurkami raz, drugi, a za trzecim zaczęła pokazywać, jak nawlec samemu. I o dziwo, mimo niewielkiego wieku dziecię “zaskoczyło” i zaczęło sobie radzić z przewlekaniem. Nie tworzy póki co skomplikowanych szwów, ale przekłada ładnie.

DSC_3535

Przeszywanka stanowi ciekawe wykorzystanie dziecięcej fascynacji troczkami i sznurowadłami. Które dziecko od małego nie uwielbia wszelkiego rodzaju troczków i sznurków, które może “wiązać” po swojemu? Chyba każdemu z rodziców zdarzyło się znaleźć buty z kompletnie wywleczonymi sznurowadłami lub wręcz przeciwnie – z poplątanymi w skomplikowane supełki. Ta pomysłowa zabawka pozwala pozytywnie i twórczo ukierunkować te zapędy maluchów, wyzwala myślenie, ćwiczy rączki i pokazuje, że zająć uwagę na długo potrafią zabawki proste a pomysłowe.

DSC_3543

W podróż po krainie zabawek BAJO wyruszyliśmy dzięki Bumzabawki.pl

zimowe_logo_bumzabawki

Advertisements

2 thoughts on “Chwycić byka za… sznurki

  1. Dostaliśmy, a właściwie mój syn dostał, coś podobnego na dwa latka. Drewno w kształcie buta/rolki. Całość do przewlekania sznurówki, a część typowo do nauki wiązania buta – bardzo ciekawa zabawka, mały ja lubi, chętnie po nią sięga i jeszcze w ciszy i skupieniu przewleka chwaląc się rezultatem 🙂 a kólka ruchome i nawet jeździć można. Czego chcieć więcej? 🙂 Pozdrawiam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s