Raz, dwa trzy… Pociągiem jedziesz ty!

Piramida-sorter do ciągnięcia BAJO to zabawka naprawdę wielofunkcyjna. Oczywiście, moja mała fanka pojazdów szynowych ochrzciła ją mianem POCIĄGU. Niech więc będzie pociąg 🙂

 

Pierwsze i najbardziej oczywiste: pociąg jest fantastyczny do przeciągania z miejsca na miejsce, a wszystko, co jeździ – kochamy. Piękny drewniany pociąg, choć bez szyn, jeździ płynnie, bez wywrotek i zbytniego hałasu (za co BAJO dziękuje ucho rodzica przemęczone wszystkimi dźwiękami, jakie potrafią wydawać zabawki). Do ciągnięcia służy sznurek – jak na potrzeby prawie dwulatki, mógłby być nieco dłuższy, M. musi się schylać, żeby go pociągnąć, ale domyślam się, że mają tu znaczenie względy bezpieczeństwa, aby pomysłowy szkrab nie był w stanie zacisnąć sznurka na szyi. A więc pociąg wędruje z pokoju do pokoju, przy okrzykach zadowolenia małej. Nawet na kanapę potrafi wjechać, taki zdolny, o!

Ale pociąg nie tylko jedzie, on także wiezie cenny ładunek…

DSC_3512

Zabawka ta jest także pomysłową piramidą do nakładania małych kółeczek na kołki, łączącą ćwiczenie sprawności małych rączek z nauką kolorów i podstaw liczenia. Nasz pociąg, w kolorze naturalnego drewna, ma ładunek w pięciu różnych kolorach: czerwonym, żółtym, pomarańczowym, zielonym i niebieskim. Każdemu kolorowi odpowiada liczba od 1 do 5 – jest np. jedno czerwone kółko, a pięć niebieskich. Każdy kolor ma swój własny pałąk do nakładania pierścieni, odpowiedni długością do ich liczby. Pod pałąkiem umieszczona jest cyfra, w kolorze odpowiadającym kolorowi pierścieni.

DSC_3513 DSC_3514

Uczymy się więc rozpoznawania kolorów i ich sortowania (lub tworzenia fantazyjnych układów – w zależności od nastroju), poznajemy też podstawy liczb. Oczywiście, jest to póki co moje dobre samopoczucie, że M. liczy, ale czym skorupka za młodu nasiąknie…

W piramidzie BAJO ciekawa jest też możliwość dostosowania zabawy do wieku dziecka (najmłodszy maluch będzie chętnie zabawkę ciągnął, spróbuje też skonsumować kółeczka – ale jak na BAJO przystało piramida jest świetnie wykonana, więc się nie zadraśnie; ciut starsze dziecko będzie próbowało nakładać krążki, jeszcze większe – sortować po kolorach i nazywać kolory, najstarsze – będzie uczyło się liczyć). Dzięki połączeniu kilku różnych funkcji zabawka prędko się nie znudzi, bo pomysłowy maluch zawsze znajdzie dla niej zastosowanie.

W podróż po krainie zabawek BAJO wyruszyliśmy dzięki Bumzabawki.pl

zimowe_logo_bumzabawki

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s