Jedzie pociąg z daleka…

Niedawno byłyśmy z przemiłą wizytą u koleżanki Małgosi, a moje dziecię miało okazję pierwszy raz w życiu przejechać się pociągiem. O dziwo, nie próbowała zwiedzać całego wagonu ani sprawdzać wytrzymałości półek, tylko siedziała grzecznie na fotelu, patrzyła się przez okno i na to, co dzieje się w pociągu. Za to po powrocie do domu… szał. “Pociąg! Pociąg! Gosia jedzie w gości!” – i tak na okrągło.

Nie było żadnego pociągu pod ręką, postanowiłyśmy więc zmajstrować taki:

DSC_3220

… a przy okazji przedstawiamy jedne z naszych ulubionych klocków: konstrukcyjne “wafelki” dają ogromne pole do ćwiczenia wyobraźni
i nie nudzą się łatwo. Niby nic: nasz zestaw podstawowy + zoo składa się z wielu “zwykłych” kratek, kilku patyczków, kilkunastu kółek oraz wielu zwierzątek (nosorożce, żyrafy, słonie i lwy). Jednak z tych prostych elementów daje się wyczarować naprawdę wiele, wystarczy tylko pokombinować. Już niespełna dwulatek potrafi łączyć elementy w ciekawe konstrukcje, budować domki i zagrody. Naszymi “hitami”, wielokrotnie powtarzanymi w różnych kombinacjach są:

DSC_3124

domek dla lal

DSC_3129

Kuchnia małej gospodyni

Klocki te są wytrzymałe, dziecioodporne, w rozsądnej cenie i, co ważne, da się z nich zbudować prawie wszystko – potrzeba tylko trochę wyobraźni.

3 thoughts on “Jedzie pociąg z daleka…

  1. Pingback: KLOCKI I INNE ZABAWKI KONSTRUKCYJNE - Mama Bloguje | Mama Bloguje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s