Łosie w Kampinosie

Korzystając z ostatnich chwil zimy, postanowiliśmy wybrać się na sanki do Kampinosu. Także po to, by spróbować zobaczyć słynne kampinoskie łosie – my po raz kolejny, M. po raz pierwszy w życiu (trzeba przecież coś zrobić z faktem, że jak nasze rozkoszne dziecię zobaczyło łoszę na zdjęciu, to zawołało KOZA!).

DSC_3271

Tu chcę iść!

Niestety, łosie tym razem nawet nie pokazały nam, w jakiej części ciała nas mają (no bo przecież najczęściej widzi się łosie… od tyłu), nie pokazały się wcale. Na jedyne łosie wyszliśmy więc dziś my, bo na pierwszym przystanku okazało się, że zapomnieliśmy pieluszek i mokrych chusteczek, a te stały się niezwykle szybko potrzebne, gdyż M. postanowiła obdarzyć śniadaniem własne ubranko i fotelik. Wycieczkę zaczęliśmy więc od rozpaczliwego szukania po drodze sklepu z takimi artykułami. Chusteczki kupiliśmy dość szybko, natomiast pieluszki – za trzecim podejściem (od dziś kocham Biedronkę!).

Wystartowaliśmy więc z Roztoki ze sporym opóźnieniem, ale dzień piękny, a trasa “lekka”, więc nie był to duży problem. Lekki mrozek, słoneczko pięknie świeciło, choć wokół pełno śniegu, to już wiosnę czuć w powietrzu – nic tylko się radować serce pięknem otaczającego świata.

DSC_3284

Do góry i w dół…

DSC_3286

Na trasie spaceru mieliśmy sporo górek, dostarczających emocji zjazdu Małgosi, a nam – wysiłku lepszego niż na siłowni podczas podchodzenia. Widzieliśmy też ślady aktywności dzików – świetna okazja, by zanucić “Dzik jest dziki…”.

DSC_3305

Nie obyło się też bez “głupawki” i recytacji “Ptasiego radia”, “Rzepki” i “Słonia Trąbalskiego” na głosy.

DSC_3285

Kampinoska zima…

DSC_3310

…choć miejscami już wiosennie.

DSC_3325

Zima płacze wielkimi soplami, że musi już się z nami rozstać.

 Trasa:  Roztoka – Dębowa Góra – Ławska Góra – Dębowa Góra – Wierszowska Droga – Budki Kiścińskie – Roztoka

10,7 km

Advertisements

4 thoughts on “Łosie w Kampinosie

  1. a czemu ja niewiedziałam o istnieniu tego miejsca??? tu jest PIĘKNIE ,czyta sie niezwykle latwo …zupełnie jakby prowadziło sie rozmowe przy kawie:)) będziemy stałymi czytelnikami !całujemy:*

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s